הסרת שיער לילדים

הסרת שיער לילדים

הסרת שיער לילדים עושים בעיקר במקרים בהם הילדה סובלת משיעור יתר. כאשר יש פגיעה בערך העצמי ומבוכה חברתית בסיטואציות של בריכה, ים ואפילו ביום יום ללכת לגן או לרדת למטה לגינה. באמצעות טיפולי לייזר בטכנולוגיה מתקדמת בעוצמות נמוכות משמעותית מטיפולי לייזר סטנדרטיים, ניתן להסיר שיער מיותר גם אצל ילדים, ללא כאב ותוך הובלת שינוי דרמטי ומשמעותי באיכות חייה של הילדה. הסרת שיער לילדים תתבצע בתנאי שהילדה עושה זאת מרצונה החופשי- ולא מלחץ של אחד ההורים, כלומר , הוסבר לה בבית התהליך תוך כדי הטיפולים והתוצאה הצפויה.

באיזה גיל צריך להתחיל?

אין גיל מוגדר שבו ניתן להתחיל טיפולי הסרת שיער. ההחלטה על ביצוע הסרת שיער בלייזר לילדים היא אינה החלטה תלוית גיל, אלא תלוית הרגשה פנימית. טיפול הסרת שיער לילדים, ממש כמו מבוגרים, יכול להינתן אך ורק למי שמעוניין בו, ומרגיש צורך אמיתי ולכן לא ניתן באמת להגדיר מספר כלשהו כגיל מינימלי להתחלת טיפולי הסרת שיער, והיוזמה צריכה להגיע מהילד עצמו בשיתוף פעולה מלא עם הוריו, בדרך כלל האמא. בתהליך ההכרות המקדים, על איש המקצוע לבחון את המקרה שעומד מולו לעומקו ולהבין מי באמת מושך לכיוון של טיפולי הסרת שיער, הילדה או אימה, האם ההורים באמת תומכים בכך והאם הילדה עושה זאת מרצונה החופשי ומצורך אמיתי. ישנם לא מעט מקרים של ילדות בגילאי גן שמתעטפות באופן קבוע, בניסיון להסתיר את חלקי גופן, ושאינן הולכות לים או לבריכה מתוך בושה. במקרים אלו, בהחלט יש מקום לשקול טיפולי הסרת שיער, לפחות באזורים ספציפיים שדרכם ניתן להוביל לשינוי משמעותי באיכות חייה של הילדה. הכלל הוא שאם הילדה אינה רוצה או מרגישה צורך, הרי שלא מבצעים את הטיפול גם כאשר האם מכוונת ומעודדת אותה לכך.

האם הסרת שיער בלייזר לילדים מסוכנת?

הסרת שיער בלייזר זוהי פרוצדורה שנהוגה כבר שנים רבות והוכחה כבטוחה כאשר עובדים בתנאים המתאימים ולו היה בה אלמנט כלשהו של סיכון, היא כלל לא הייתה מאושרת לשימוש, לא עבור ילדים ולא עבור מבוגרים. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בגילאי ילדים שעדיין נמצאים בתהליכי צמיחה וגדילה, ושהעור שלהם עדין ורגיש הרבה יותר מאשר עור של אדם מבוגר, מבוצע הטיפול באמצעות טכנולוגיה ייחודית על עוצמות לייזר נמוכות יותר שגם כרוכות ברמת כאב נמוכה הרבה יותר –ב99% מהמקרים ללא כאב כלל.

באילו אזורי גוף ניתן לבצע הסרת שיער לילדים?

כאשר מדובר בהסרת שיער לילדים, החשיבות להימנע ממספר אזורים בגוף, ובראשם אזור הפנים היא רבה . אין לבצע הסרת שיער בלייזר לילדים מהפנים (שפם, פאות) ומאזורים הנחשבים לרגישים יותר כמו למשל אזור בית השחי והמפשעות או שלא קיים בהם צורך אמיתי. ההימנעות מאזורים אלה נובעת מהרצון לא להתערב ולהשפיע על תהליכים הורמונליים טבעיים בגוף, תהליכים שבאים לידי ביטוי גם בצמיחת “שיער הורמונלי”. להבדיל, ישנם אזורים אחרים בגוף שמתאימים יותר להסרת שיער לילדים ובראשם אזור הגב. כמו כן, זרועות תחתונות מתאימות בהחלט, אם כי לטפל בשיער מזרועות עליונות מומלץ לבצע במצבים קיצוניים בלבד של שיעור יתר, כנ”ל לגבי הרגליים .

מהן התוצאות שניתן לצפות להן בגילאים הללו?

טיפול הסרת שיער בלייזר לילדים התגלה עם השנים כמוצלח, משיג תוצאות יפות מאוד וכרוך בקצב טיפולים שונה בדר”כ מאשר אצל מבוגרים. השיער בגילאים הצעירים 6-12 אינו צומח במהירות האופיינית לגילאים מבוגרים יותר (מגיל העשרה) ולכן טיפול אחד יכול להחזיק מעמד לחודשים רבים עד לכחצי שנה, או במילים אחרות לקיץ שלם. הטיפול אינו כרוך בכאב כשלכל היותר הילדה “תסבול” ממעט חוסר נוחות אם בכלל, בשונה משעווה המלווה בכאב שרוב הילדות בגילאים צעירים אינן יכולות לשאת כיוון וסף הכאב שלהן נמוך משמעותית. מאחר וטיפול הסרת שיער בלייזר הוא בטוח ואינו מסוכן, בהחלט ניתן להתייחס אליו כאל חלופה משודרגת לשעוות ולגילוח המוביל לשיפור משמעותי באיכות חייה ובערך העצמי של הילדה לטווח ארוך יותר.

הסרת שיער לילדים מחיר

המחיר להסרת שיער מאזורי הגוף בגילאים 6-12 הוא מחיר נמוך משמעותית מאשר לנערה או אשה, כלומר 40%-50% מהמחיר המקובל בגלל העובדה שהאזור המטופל הוא קטן יותר וכך גם הטיפול קצר יותר. המחיר נקבע לאחר פגישה עם הורי הילדה. בהתאם למצבה ולגילה נקבעים האזורים הניתנים לטיפול. גוף מלא (ידיים, רגליים, גב, בטן) – 3500 ש”ח ל-10 טיפולים